کرسی یونسکو در آموزش سلامت

پنجمین همایش علمی سالانه سلامت روان و رسانه

برگزاری پنجمین همایش علمی سالانه سلامت روان و رسانه ( Mental Health & Public Mission )

مکان " بیمارستان روزبه "

نشانی : تهران ، خیابان کارگر جنوبی ،نرسیده به میدان قزوین

زمان : سه شنبه 5 اسفند ماه 1393

unesco@tums.ac.ir

http://unesco .tums.ac.ir      ثبت نام رایگان

 

هدف سمینار:

با توجه به نیاز جامعه در خصوص توسعه سلامت همگانی در حوزه های مختلف ، در حوزه سلامت روان نیز خلاء رشد اطلاعات و دانش لازم وجود دارد لذا سازمان ها و انجمن های متعدد فعال در حوزه بهداشت و درمان در تلاش هستند که تا با برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی در حد توان و امکانات موجودگروه های هدف را در عصر تکنولوژی در زمینه مراقبت سلامت روان غنی سازند لذا سمینار سلامت و روان در رسانه همگانی نیز برگزار گردید ،چالش موجود در این فضا را مطرح و همکاری های موجود را ارائه نموده است و با امید به اینکه به سلامت روان نیز توجهی در حد سلامت جسم نماییم.                                                                                           

 

نتیجه گیری :

حدود 60 سال است که از کشف داروهای مختلف روانپزشکی می گذرد: پدیده ای که به عنوان یک انقلاب در درمان و حل مشکلات روانی و رفتاری مطرح بوده و علم روانپزشکی را وارد مرحله ی جدیدی کرده است . بافت فرهنگی هر جامعه که شامل احساسات ، عواطف ، ادراکات ، باورها و نگرش های مردم آن جامعه است در پذیرش درمان و استفاده از داروها موثر است .یکی از مشکلاتی که مخصوصا درباره درمان اختلال های روانپزشکی وجود دارد باورهای نادرست رایج پیرامون استفاده از داروهای روانپزشکی است که عدم پذیرش درمان را به دنبال دارد. تلاش برای اصلاح این باورهای غلط یکی از موضوعات مهمی است که لازم است توسط روزنامه ها،رادیو و تلویزیون ، رسانه ها ،جامعه پزشکی و مردم مورد توجه قرار گیرد. باورهای نادرست استفاده از دارو ،اعتیادآور و شرم آور بودن استعمال داروهای روانپزشکی است که با استفاده از روش های استعاره و پذیرش درمانی می توان آنها را اصلاح کرد.                                        

 

 

 

google facebook بازی انفجار ترفند بازی انفجار بازی انفجار رایگان بازی انفجار شرطی آموزش پوکر آموزش پوکر آنلاین بهترین سایت پوکر برترین سایت پوکر